[Igrzyska w Londynie na żywo] Dzień 12: Wóz albo przewóz - siatkarze o półfinał z Rosją

Koniec kalkulacji i szacowania na kogo lepiej trafić, teraz droga do medalu jest dla naszych siatkarzy już prosta, a pierwszy krok muszą postawić pokonując Rosję.

22:16 - Lekkoatletyka - Powoli kończy się dzień na stadionie lekkoatletycznym. Dystans dwustu metrów kobiet wygrała Allison Felix, natomiast w biegu na 110 metrów przez płotki zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył reprezentant USA Aries Merritt.

21:50 - Siatkówka -Polacy bezdyskusyjnie przegrali z Rosją 3:0 i odpadli z dalszej rywalizacji w siatkówce mężczyzn. Nasi reprezentanci walkę nawiązali walkę jedynie w drugiej partii w której przegraliśmy do 23, lecz pozostałe dwa sety to pokaz klasy Rosjan, którzy bez większych problemów pokonali podopiecznych Andrei Anastasiego.

Ciężko na szybko szukać przyczyn porażki, jednak wygląda na to, że szczyt formy przyszedł odrobinę za wcześnie, natomiast Rosjanie perfekcyjnie przygotowali się do turnieju olimpijskiego i będą walczyć o medal.

W półfinale zmierzą się ze zwycięzcami meczu Bułgaria - Niemcy.

21:23 - Siatkówka -Kolejne złe wieści z hali siatkarskiej... Polacy co prawda w drugim secie znacznie poprawili swoją grę, jednak Rosjanie w decydujących momentach seta mieli trochę więcej szczęścia i wygrali seta 25:23.

b]21:04 - Zapasy -[/b] Niestety nie udało się Monice Michalik wywalczyć brązowego medalu. Polka wygrała pierwszą rundę, lecz dwie kolejne padły łupem Rosjanki, która w decydującym starciu miała więcej szczęścia w losowaniu i pewnie wykonała atak kończący zdobywając brąz,

20:54 - Siatkówka - Niestety Polacy przegrywają pierwszego seta. Rosjanie znakomicie serwowali, a Polacy nie mogli znaleźć recepty na ich błyskawiczne ataki, przez co zdołaliśmy ugrać zaledwie 17 punktów w pierwszej partii.

20:37 - Siatkówka -Rozpoczął się już mecz Polaków przeciwko Rosji w ćwierćfinale turnieju siatkarzy. Podopieczni Andrei Anastasiego na pierwszą przerwę techniczną schodzą przegrywając 8:5.

19:58 - Koszykówka -Zakończyły się dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe w rywalizacji koszykarzy. Rosjanie ograli Litwę 83:74, z kolei w szlagierowym spotkaniu Francji z Hiszpanią ci pierwsi praktycznie przez całe spotkanie prowadzili, lecz ostatecznie to Hiszpanie pokazali dlaczego to oni są głównym kandydatem do sprawienia niespodzianki i pokonania USA.

19:21 - Zapasy - Dużo lepiej poszło Monice Michalik, która pewnie, w dwóch rundach wygrała walkę repasażową i dostanie szansę walki o brąz!

19:12 - Zapasy - Niestety Iwona Matkowska nie dostanie szansy walki o brązowy medal Igrzysk. Polka wygrała pierwszą rundę, jednak w drugiej jej rywalka wykorzystała chwilę nieuwagi i jedną skuteczną akcją zakończyła walkę.

18:44 - Siatkówka - Włochy w półfinale! Amerykanie nie zdołali już zbliżyć się do zawodników z Europy i ugrali zaledwie 20 punktów przez co, nieco niespodziewanie, to właśnie Włosi są w najlepszej czwórce turnieju.

18:16 - Siatkówka - Wszystko wskazuje na to, że to Włosi zmierzą się z Brazylijczykami w półfinale. Amerykanie kompletnie nie potrafią znaleźć recepty na bardzo skuteczną grę Italii i poza paroma przebłyskami w pierwszym secie nie mogą przejąć inicjatywy w tym spotkaniu. Po dwóch pierwszych wygranych setach w trzecim Włosi prowadzą 11:7.

16:20 - Siatkówka - Znamy pierwszego półfinalistę w siatkówce mężczyzn. Brazylijczycy zdeklasowali swoich sąsiadów z Ameryki Południowej i nie dając rywalom najmniejszych szans pokonali ich 3:0. W meczu o finał Canarinhos zmierzą się ze zwycięzcą meczu USA - Włochy.

15:28 - Zapasy - Iwona Matkowska przegrała swoją walkę w ćwierćfinale w zapasach z reprezentantką Azerbejdżanu i by mieć jeszcze szanse na medal musi przejść przez repasaże.

15:00 - Siatkówka -Rozpoczęły się dzisiejsze mecze siatkarzy. Jako pierwsi do walki ruszają reprezentanci Brazylii oraz Argentyny, którzy powalczą o awans do najlepszej czwórki. Zwycięzca tego meczu zagra z lepszym z pary Włochy - USA.

14:17 - Lekkoatletyka -Trwa rywalizacja dziesięcioboistów. Po dwóch konkurencjach prowadzi zdecydowany faworyt, Ashton Eaton, który zdołał zdobyć już 2079 punktów. W tej chwili rozpoczyna się rywalizacja w trzeciej konkurencji, pchnięciu kulą, w której Eaton rzucił już 14.55 m.

14:02 - Lekkoatletyka -Mieszane wiadomości ze Stadionu Olimpijskiego. Joanna Fiodorow będzie drugą Polką, która wystąpi w finale rzutu młotem obok Anity Włodarczyk. Niestety nasz mistrz świata w skoku o tyczce, Paweł Wojciechowski nie zaliczył żadnej z prób w eliminacjach i nie powalczy o medale. Do finału z kolei awansował Łukasz Michalski z wynikiem 5.60.

13:30 - Piłka ręczna - Niesamowite emocje w walce Węgrów z Islandczykami o półfinał turnieju piłki ręcznej mężczyzn. Skandynawowie prowadzili jedną bramką i na 12 sekund przed końcem mieli rzut karny, lecz fantastyczna interwencja bramkarza Madziarów i szybka kontra sprawiła, że za chwilę obejrzymy dogrywkę.

12:20 - Koszykówka -Dziś ruszają także ćwierćfinały w koszykówce mężczyzn. Zdecydowanymi faworytami są oczywiście Amerykanie. Czy jest jakakolwiek drużyna, która może przeszkodzić im w zdobyciu złota? Większość wśród głównych kandydatów do sprawienia sensacji wymienia Hiszpanie. O opinie poprosiłem eksperta od koszykówki piszącego dla magazynu "MVP", Macieja Kwiatkowskiego - Rok temu po zwycięstwie Hiszpanów na EuroBasket 2011 byłem zdania, że takiej Hiszpanii Amerykanie jeszcze nie widzieli. W poprzednich latach Hiszpanie wygrywali, ale small-ballem, z Pau Gasolem jako centrem i rzucającym Jorge Garbajosą jako silnym skrzydłowym. Rok temu jednak Sergio Scariolo zmienił ustawienie piątki i podwyższył skład - Pau przeniósł się na czwórkę, a do piątki wszedł jego brat Marc, który wyrósł na jednego z pięciu najlepszych centrów na świecie. Dodatkowo ogromnym wzmocnieniem stało się dodanie do składu Serge'a Ibaki, super-atlety z Kongo. Wydawało się, że może być to dobra recepta na small-ball Amerykanów, ale dziś możemy o tym zapomnieć. Brak Ricky'ego Rubio nie jest jeszcze tak odczuwalny, ale Juan Carlos Navarro ma od kilku miesięcy kłopoty z kontuzją stopy i teraz w dodatku opuścił już jeden mecz z Australią przez zapalenia ścięgna podeszwowego. Navarro był MVP zeszłorocznego EuroBasketu - spory wyczyn, jeśli gra się w drużynie razem z Pau Gasolem. - twierdzi Maciek. Czy wobec tego inne drużyny, poza Hiszpanami mają szanse na pokonanie USA? - Na ten moment nie wiadomo nawet czy Hiszpania jest aby na pewno lepsza niż Francja czy Argentyna. Niestety nie widzę szans na to, aby turniej mógł się zakończyć inaczej niż zwycięstwem USA. - podkreśla.

Amerykanie rozpoczną swój ćwierćfinał o 23:15. Zmierzą się z ekipą Australii.

12:09 - Piłka ręczna - Rozpoczęły się ćwierćfinały w piłce ręcznej mężczyzn. W pierwszym spotkaniu pogromcy Polaków z Pekinu, Islandczycy grają z Węgrami. Po pierwszych dziesięciu minutach niespodziewanie to Węgrzy prowadzą 6:4.

11:50 - Kajakarstwo - Niestety nie udało się zdobyć dziewiątego medalu dla Polski... Nasza czwórka zajęła czwartą lokatę, po niezłym starcie nasze zawodniczki trzymały się czołówki, jednak finisz rozpoczęły odrobinę za późno i nie zdołały wedrzeć się na podium.

11:45 - Kajakarstwo - Rozpoczyna się finał czwórek kajakowych kobiet w którym Polki powinny powalczyć o medal.

11:20 - Lekkoatletyka -Fantastycznie rozpoczął się ten dzień dla lekkoatletów. Anita Włodarczyk już w pierwszej próbie rzuciła 75.68 i be problemu awansuje do finału pokazując, że będzie walczyła o medale.

Nasi siatkarze bój o półfinał rozpoczną o 20:30, minimalnym faworytem ekspertów i bukmacherów jest Rosja, lecz na tym poziomie może zdecydować słabszy dzień jednego z zawodników. Miejmy nadzieję, że o awansie do najlepszej czwórki zdecyduje jednak fantastyczna dyspozycja naszych zawodników.

Ciekawie powinno być także na torze kajakarskim, w którym naszą główną nadzieją medalową jest kajakarska czwórka kobiet, która jest uznawana za jedną z faworytek.

W eliminacjach na Stadionie Olimpijskim wezmą udział między innymi Anita Włodarczyk i Paweł Wojciechowski.

Przez cały dzień będziemy też obserwować zmagania koszykarzy, którzy będą walczyć o najlepszą czwórkę. Faworyzowani Amerykanie zmierzą się z Australią.